Vilnius „Vilkas“

Norintiems palaikyti fizinę formą, sportuoti virvės traukimą, atstovauti Vilnių virvės traukimo varžybose, būti sportiškos komandos kolektyvo nariais (2020, 2021m. sezonų nugalėtojai) ar tiesiog mėgautis sportu ir virvės traukimu – prisijunkit, jūs esat laukiami. Su komandos vadovu, treneriu Andžej Stefanovič susisiekite el. paštu andzej.stefanovic.1977@gmail.com

 

2022m. SĖKMĖS ISTORIJA (iš komandos vadovo lūpų)

Kaip ir žadėjau, papasakosiu apie visą, šių metų outdoor (lauko) sezono pasirengimo bei varžybų ciklą.
Pradžiai, verta paminėti, kad Virves Traukimo Klubas “Vilniaus Vilkas” 2021 m. 3-jų etapų varžybų cikle iškovojo 1-ają vietą V720 kategorijoje, taip užsitikrindamas sau teisę atstovauti Lietuvą sekančiu/2022 m. pasaulio pirmenybėse, toje pačioje V720 kategorijoje (V720 arba kitaip: M720 = Suaugusiųjų Vyru 720 kg kategorija, sudėtis: 8 vyrai). Kodėl būtent V720? …..Tiesiog taip susiklostė nuo pat klubo susikūrimo pradžios. Kiekvienas klubas turi savo mėgstamą kategoriją, kurioje jaučiasi geriausiai ir stipriausiai. Tai priklauso nuo kiekvieno klubo pasirinkimo, vidaus politikos, strategijos, turimų tinkamų žmogiškųjų resursų vieniems ar kitiems tikslams siekti.
 
Taigi, man, kaip klubo ir komandos vadovui/treneriui, atiteko užduotis – pasirengti 2022 m. pasaulio virvės traukimo pirmenybėms. Susitelkęs mintimis apie būtinybę pasiekti maksimalų rezultatą, pagalvojau apie galimybę pritraukti visų Lietuvos virvės traukimo klubų pajėgiausius traukikus ir suburti Rinktinę (o ne dalyvauti su savo, kaip tai iki šiolei buvo įprasta praktikoje, klubo pagrindu sudaryta komanda). Tai žinoma buvo naujas ir rizikingas projektas, tačiau turima (nepriklausomai nuo kategorijų) kitu klubu faktine praktika rodė, kad klubo pagrindu sudarytos komandos eilę metu į finalus niekados nepatekdavo. Tad, nutariau kad pabandyti tikrai verta. 
 
Pristatęs projektą klubų vadovams ir įvardinęs, kuriuos sportininkus norėčiau matyti rinktinėje,  gavau klubų vadovų pritarimą bei pasirinktų sportininkų sutikimus, tad suformavau naują komandą – LT Rinktinę iš: Vilniaus Vilko (5), Kristalo (2), Ažuolo (1) ir Gekono (2) klubų.
Rinktinei besiruošiant pasaulio čempionatui turėjau išsikėlęs kelis tarpinius tikslus:
1. Neįskaitoje nugalėti kitus Lietuvos klubus visuose Lietuvos čempionato etapuose (nes, jei atsitiktu priešingai – tai butu signalas, kad galimai einu ne visai teisingu keliu). 
2. Nugalėti Latvijos komanda(s), kadangi latviai visados ir viskuo būdavo už mus stipresni: tiek techniškai, tiek tradicijomis, tiek patirtimi. Yra buvę Europos bei Pasaulio pirmenybių prizininkais. Čia mūsų laukė nemaloni staigmena, pasirodo, latviai savo 2022 m. “lauko čempionate” neturėjo 8-viečių kategorijų, todėl šitas planas subyrėjo.  
a. Bet nebūna to blogo, kas neišeina į gerą: 1-ame etape klubas “Gekonas” mums paruošė labai gerą staigmeną-patikrinimą: susikooperavo su latviu klubu „Ozoli“ ir išstatė V720 kategorijoje labai stiprią bendrą komandą. Kovų būta ypatingai aršiu, jėgų nepridėjo ir tai, kad buvome kiek pasilpę nuo svorio metimo, mat sumanymas buvo visiems ateiti į sezono pradžią jau būnant startiniame svoryje ir su juo eiti tolyn per visas varžybas. Bandymas mums “įkasti į kulną” tikrai pavyko, nors ir labai sunkiai – tačiau šį testą išlaikėme ir pergalė buvo mūsų. Ačiū Gekonui: Domas Urnikis už šią galimybę pasitikrinti bei ruoštis Pasaulio čempionatui. 
b. 2-ame etape būtent V720 kategorijoje LT/LV federacijos steigė Baltijos Šalių taurę. Tad turėjome antrąjį patikrinimą: akistatą su senu oponentu – Latvijos klubu: “Velkonis”. Visos kovos, tiek atkrintamosiose, tiek finale laimėtos. Kolegos iš kaimyninės šalies to tikrai nesitikėjo. Testas taipogi išlaikytas. Žvaigždės rodė, kad einame teisingu keliu. 
c. 3-iame etape viskas be pakitimų – LT Rinktine laimėjo (neįskaitoje) V720 kategorijoje visuose 3-iuose etapuose susumavus. 
All in all – visi tarpiniai tikslai pasiekti.
 
Pasaulio čempionatas vyko Olandijoje, Holten miestelyje š. m. rugsėjo 14-17 dienomis. V720 kategorijos pasirodymai buvo suplanuoti sekančiai: 15 d. klubinės varžybos ir 17 d. nacionaliniai startai. 
Klubinės varžybos: 
Viso Klubinėse varžybose V720 kategorijoje būta 17-kos komandų, tad kategorija buvo padalinta į du pogrupius. Patekome į 1-ąjį pogrupį su 9 komandomis. Kaimynai latviai pateko į antrąjį su 8 komandomis. 
Pogrupyje iškovojome 5-ąją vietą nugalėdami: Ashbal Club (Izraelis), York (Anglija), Bekveld (Olandija). Lygiosiomis sutraukdami su PTC Pretoria (PAR) bei nusileisdami tokiems Grandams kaip: De Vailleitrekkers A (Olandija), Koapman (Olandija), Ballinastoe (Airija) ir Gelderswoude (Olandija). Iš grupės toliau išėjo tik dvi komandos. Kaimynų latvių klubas „Velkonis“ kitame pogrupyje taipogi užėmė 5-ąją vietą. Paminėsiu, kad De Vailleitrekkers A (Olandija) laimėjo auksą klubinėse pirmenybėse, Gelderswoude (Olandija) liko ketvirtoje vietoje.
 
Nacionaliniai startai:
Pradėsiu nuo to, kad nuo pat ryto pylė lietus .
Viso Nacionalinėse pirmenybėse startavo 9 komandos: Olandija, Anglija, Belgija, Šveicarija, Pietų Afrikos Respublika (PAR), Izraelis, Latvija, Prancūzija ir Lietuva. Teoriškai įvertinus visus oponentus, pirminis bendrasis planas buvo prasibrauti į 5-ąją vietą. Tam numatėme: 1) nugalėti Izraelį ir Prancūziją (ko tikėjomės), 2) nugalėti PAR bei Latviją (čia pergalių nesitikėjome ir supratome, kad jas reikės sunkiai iškovoti, kadangi šios šalys savo laiku buvo lipusios ant pjedestalo).  
Pirma kova buvo su PAR, buvome švieži ir pilni jėgų, tad lupome atsakingai ir galingai juos tiesiog išardami (apie tai sąlyginai ir byloja kovų trukmė: 1 kova: 1 min 17 sek, 2 kova: 30 sek. Pirmą plano dalį vyrai įgyvendino. 
Antroji kova buvo su Šveicariją. Puikiai suvokiau, kad šitą komandą kovos finale dėl medalių, tad nebuvo jokios logikos įrodinėti, kad mes esame kieti ir išsitaškyti, juolab po šios kovos laukė kitą pagrindinė plano kova – kova su Latvijos komanda. Taigi pastovėjome su šveicarais po pusantros minutės. 
Trečia kova – principinė kova su Latviais. Tiek mes, tiek jie ėjome žinodami, kad bus atiduotos paskutinės jėgos ir ant kortos stovi patekimas į penketuką. Pirmas traukimas buvo labai sunkus ir truko 2 min 30 sek, tačiau komandai pavyko išropoti ir išplėšti pergalę. Antrame traukime žinojau, kad latviai atakuos nuo pat kovos pradžios ir bandys išvystyti puolimą, kad negalėtumėme jų sustabdyti. To tikėjomės, tad kontrreagavom į jų smūgius, ko pasėkoje jie išsitaškė ir perėmę iniciatyvą, laimėjome traukimą jau kiek greičiau: per 1 min 20 sek.. Antroji-sunkioji plano dalis liko taipogi įgyvendinta. Toliau, jau galima buvo protingai taškytis su likusiomis komandomis (turėjau omeny neišsitaškyti, nes pagal planą dar liko nugalėti: Izraelį ir Prancūziją). 
Toliau eilėje sekė Olandija (busimieji auksiniai nugalėtojai) – traukia jie kaip traukinys, kosmosas. Po jų susitikome su Anglija ir pateikėme sau staigmeną – nutraukėme juos pirmame traukime per 2 minutes. Deja antrame traukime teko pripažinti jų pranašumą ir nusilesti, kova truko: 2 min 40 sek. mat nenorėjome nusileisti iki paskutinio. Paskiau teko pripažinti Belgijos komandos pranašumą bei laikydamiesi plano laimėjome prieš Izraelį bei Prancūziją. 
Įdomu tai, jog latviai surinko vienodai taškų, tačiau pergalė prieš juos mus automatiškai reitingavo į ketvirtą vietą, o juos į penktąją. Taip, pirmą kartą Lietuvos vyrų traukikų istorijoje patekome į pretendentus dėl medalių. Planą įgyvendinome su kaupu, tačiau atsiradus tokiai galimybei augo ir apetitas. 
Pusfinalyje susitikome su Šveicarijos komanda. Šioje vietoje reikėjo priimti strateginį sprendimą (nors kiek žmonių tiek nuomonių) – bandyti  laimėti prieš šveicarus, kas reikštu išsitaškyti ir pralaimėjimo atveju jėgų kautis dėl 3-ios vietos tiesiog neliktu (4-ą vietą jau buvo užtikrinta bet kuriuo atveju). Ar turėjome šansų laimėti prieš šveicarus? Kaip pavyzdį pateiksiu finalinę jų kovą su olandais laike: 1-as traukimas truko: 9 min, antras: 3 min 23 sek. Taigi, sveikai, be emocijų vertinant – pasirinktas realesnis šansas – bandyti iškovoti 3-iąją vietą. Tad, stipriai neeikvodami jėgų nusileidome Šveicarijos komandai.
Ir štai, grojant: „Survivor – Eye of the Tiger: Survivor – Eye Of The Tiger (Official HD Video) – YouTube“ žengėme į mažąjį finalą su Belgijos komandą. Gerai įsiminė komentatoriaus žodžiai: „Surprisingly strong Lithuanian Team“. Po sunkių traukimų visgi teko pripažinti visomis prasmėmis labiau patyrusių Belgijos sportininkų pranašumą  ir patenkinti mūsų visų staigiai užaugusį „medalių apetitą“ nepavyko . 
Bet kuriuo atveju pasiekėme pakankamai įspūdingą rezultatą.
Todėl, noriu padėkoti kitų Lietuvos klubų vadovams: Mantas Stankevičius, Antanas Gricius,  už supratingumą, nes klubai atidavė geriausius traukikus taip aukodami tam tikras kategorijas – tačiau tai tik parodo Jūsų gebėjimą suprasti aukštesnius tikslus, ir tai Jūs padaro Didžiais.
Ypatingos padėką reiškiu visiems rinktinės legionieriams, ypatingai tiems, kurie koja kojon kartu ėjo nuo pat pasirengimo pradžios iki pat pabaigos: Danas Kukutis, Ernestas Paulauskas, Aivaras Nickus. Jūs esate geriausi, Jūs esate išrinktieji. Tai mūsų bendras rezultatas!
Negaliu nepaminėti (leisiu sau pasakyti) savo senų kaip pasaulis Vilkų: Dangiras Lu, Jaguaras Tigras, Stanislav Korvel, Darius Juodelis, Mindaugas Albrechtas – Jūs esate mano variklis, ir be Jūsų nebūtumėme toje vietoje, kurioje dabar esame – o kur esame matote patys, mato visa mūsų sub-kultūros visuomenė ir daugiau.
 
Pabaigai, visą Holten vykusių varžybų rezultatus ir statistikas galite rasti čia: https://tugofwar-twif.org/wp-content/uploads/2022/09/Sunday-Combined-Final.pdf

Adresas:

Vilniaus r. , Avižienių sen., Gilužiai, Lietuva

Tel. numeris:

El. paštas:

Virvestraukimas.lt visos teisės saugomos © 2021 Dizainas Listivo. Svetainę kūrė viskamantas.lt