Lietuvos rinktinė Europos čempionate jau 6-ąjį kartą

Lietuvos rinktinė Europos čempionate jau 6-ąjį kartą
Šių metų rugsėjo 3-6 dienomis Lietuvos virvės traukimo rinktinė išvyksta į Belfastą, Šiaurės Airiją, kur vyks Europos virvės traukimo čempionatas. Keturias dienas truksiančiose varžybose sportininkai Lietuvą atstovaus jau 6-ąjį kartą.

Į šių metų Lietuvos virvės traukimo rinktinės sudėtį įeina dviejų komandų atstovai, tai Panevėžio virvės traukimo klubo „Ąžuolas“ bei Kuršėnų sporto klubo „Kristalas“ sportininkai. Rinktinės sudėtis  sprendėsi praėjusių metų vasarą, kuomet geriausi sportininkai buvo atrinkti Lietuvos čempionato metu.

Rinktinė dalyvaus vienoje vyrų svorio kategorijoje iki 720kg. Sportininkai, treniruojami trenerio M. Stankevičiaus, atkakliai ruošiasi čempionatui tiek savaitinėse treniruotėse kartu, tiek kiekvienas individualiai, visą dėmesį skirdami būtent šiai kategorijai. Taip pat Europos čempionatui ruošiamasi dalyvaujant Lietuvos virvės traukimo čempionate, kurio keturi etapai vyksta visą vasarą skirtinguose Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

Pirmą kartą Lietuvos sportininkai debiutavę tokio lygio varžybose buvo Kuršėnų klubo „Kristalas“ traukikai su treneriu A. Griciumi. Ne pirmą kartą dalyvaujantys tokio mąsto kas dvejus metus vykstančiose varžybose lietuviai jau turi patirties ir žino ką reiškia kovoti. „Kristalo“ jaunimo komanda 2009 metais pasaulio čempionate iškovojo 7-ąją vietą. Jonavos sporto klubas „Gekonas“ 2013 metais mix kategorijoje, kurią sudaro keturi vaikinai ir keturios merginos, užėmė 5-ąją vietą. Na o aukščiausia 720kg kategorijoje lietuvių rinktinės užimta 9-oji vieta taip pat nebetenkina – šiemet sportininkai išsikėlė tikslą būti 7-ais, nors netyla kalbos ir apie galimybę pakilti į geriausiųjų penketuką.