2016 Lietuvos virvės traukimo čempionatas, Klaipėdoje.

DSC_0365

Kovo 5d., šeštadienį virvės traukikai iš visos Lietuvos šėlo Klaipėdos lengvosios atletikos manieže. Pajūryje vyko Lietuvos uždarų patalpų virvės traukimo čempionatas, kurį organizavo LVTF ir Klaipėdos virvės traukimo klubas „Švyturys“. Varžybos buvo transliuojamos tiesiogiai, todėl visi nespėję atvykti į Klaipėdą turėjo galimybę stebėti kovas internetu Delfi televizijoje.

Varžybos praėjo labai sklandžiai ir operatyviai. Varžybų sėkme džiaugdamiesi organizatoriai už tai dėkoja varžybų teisėjams Mindaugui Daraškai, Giedriui Kasparui ir Eugenijui Deksniui ir sekretoriatui, kurį sudarė Domas Urnikis Loreta Jokšaitė ir Marius Astikas. Teisėjai tampa vis kompetentingesni ir nesileidžia į kalbas ar provokacijas, griežtai prižiūri, kad būtų laikomasi visų taisyklių ir draudimai nebūtų apeinami. Prieš pat prasidedant varžyboms visos komandos buvo atidžiai patikrintos: dalyviai turėjo atitikti tam tikras kategorijas, nebuvo galima naudoti jokių dervų ar kitokių sukibimą gerinančių priemonių delnams ir padams. Tačiau šį kart drausmine nuobauda buvo nubausti šeimininkai, virvės traukimo klubo „Švyturys“ traukikai, už tai, kad naudojo dervą rankoms, kuri bendru nutarimu varžybų metu nebuvo leidžiama. Komandos turėjo tilpti į tam tikras svorio kategorijas, tačiau po svėrimo paaiškėjo, kad retai kuri komanda siekė vienos ar kitos kategorijos svorio limitą. 750kg svorio kategorijoje, kuri yra sunkiausia vyrų kategorija tradiciškai tik Kuršėnų „Kristalo“ komanda išnaudojo visą leistiną svorį ir svėrė lygiai 750kg. Vos keliais kilogramais nuo jų atsiliko MRU FS studentų komandą, svėrusi 742kg, o patys lengviausi buvo Rokiškio komanda svėrusi 704kg ir užėmusi 4-ąją vietą šioje svorio kategorijoje. Tai pat staigmeną pateikė ir įrodė, kad komandos svoris lemia ne viską Klaipėdos „Švyturio“ traukikai, kurie sverdami vos 707kg užėmė pirmąją vietą šioje kategorijoje. Antroji vieta atiteko virvės traukimo klubui „Ąžuolas“, su komanda svėrusia 745kg. Trečiąją vietą iškovojo Panevėžio rajono komanda Serpantinas – Grizlis, svėrusi 735 kg ir mažajame finale įveikusi Rokiškio komandą.
Kitoje kategorijoje iki 680kg visos komandos leistiną svorį išnaudojo maksimaliai. Pirmąsias vietas atitinkamai pasidalino jau sunkiasvorių kategorijoje paminėtos virvės traukimo klubo „Ąžuolas, Rokiškio ir Kuršėnų sporto klubo „Kristalas“ komandos.

Mix svorio kategorijoje iki 640kg visos komandos stengėsi išnaudoti limitą maksimaliai. Kategorijoje, kurioje komandų sudėtyje privalo būti 4 merginos ir 4 vaikinai čempionais tapo varžybų šeimininkų komanda „Švyturys“. Šioje kategorijoje tai buvo lengviausia komanda, svėrusi vos 600kg. Antrąją ir trečiąją vietas pasidalino dvi Kuršėnų komandos svėrusios 637kg ir 635kg.

Lengviausia svorio kategorija varžybose 540kg, kurioje dalyvauja tik moterų komandos taip pat traukė interesantų dėmesį. Šioje kategorijoje dalyvavo keturios merginų komandos. Ketvirtąją vietą užėmė „Švyturio“ merginų komandą, kurios sudėtyje trūko vienos merginos dėl mix kategorijos metu patirtos traumos, todėl traukė tik 7-ios merginos. Trečiąją vietą užėmė Meškuičių merginų komanda, svėrusi 493kg. Pirmą ir antrą vietas atitinkamai pasidalino Kuršėnų „Kristalo“ ir MRU VSF merginos.

Tarp jauniausiųjų virvės traukikų kategorijos iki 19 metų, kurios svorio limitas yra 560kg stipriausi buvo Ramygalos jaunimas. Sidabru pasidabino Kuršėnų jaunuoliai, o bronzą namo parsivežė Meškuičių jaunimo komanda.
Lietuvos čempionato metu vyko ir studentų čempionatas. Jo kategorija buvo ribojama 600kg svorio limitu ir komandoje privalėjo būti ir merginos, ir vaikinai. Studentų čempionato nugalėtojais tapo Klaipėdos valstybinės kolegijos studentai. Antrą ir trečią vietas laimėjo MRU VSF komandos, kurioms vadovavo Agnė Žadeikytė.

Virvės traukimo klubas „Švyturys“ jau ne pirmą kartą organizuoja virvės traukimo varžybas Lietuvoje. Turintys patirties ir idėjų, jie kas kart stebina varžybų dalyvius naujovėmis varžybų metu. Šį kart pertraukos metu jie pasikvietė Pole Dance gimnastes, kurios savo sugebėjimais pradžiugino ir čempionato dalyvius. Varžybų organizatoriai Klaipėdos virvės traukimo klubas „Švyturys“ ir klubo treneris Andrius Matulis tiki, kad ateityje virvės traukimas tik populiarės ir galėsime pertraukų metu matyti vis įvairesnius pasirodymus, kurie ne tik stebins dalyvius, bet ir plės šio sporto aistruoliu gretas.

Straipsnio autorė:

Dovilė Zujevaitė

DSC_5013  DSC_4701DSC_5076  DSC_4648DSC_5075  DSC_0298DSC_4641  DSC_4732DSC_4728  DSC_5080